NIKOTYNIZM

Nikotynizm jest bardzo silnym uzależnieniem. Jest to jednocześnie „najpopularniejsze" uzależnienie na świecie.
Uzależnienie od nikotyny powinno być traktowane jako problem medyczny i leczone tak, jak każda inna choroba: właśnie ono jest główną przyczyną uniemożliwiającą rzucenie palenia.
Uzależnienie od nikotyny rozpoznaje się, jeżeli występują przynajmniej trzy z poniższych cech: silne pragnienie lub poczucie przymusu jej przyjmowania, tolerancja, zespół abstynencyjny, czas trwania nałogu dłuższy niż palacz przewidywał, wiele nieudanych prób zerwania z nałogiem, ograniczenie lub zaniechanie jakichś działań z powodu nałogu, trwanie w nałogu mimo jego szkodliwego wpływu na zdrowie i życie osobiste.
Każdy jest w stanie przestać palić i ta prawda może Ci pomóc w podjęciu decyzji o rozpoczęciu terapii, czyli leczenia tego uzależnienia.
W naszym ośrodku przygotowaliśmy  program dla osób, które chciały  by zaprzestać palenia papierosów. Jest to program motywacyjny w którym nie trzeba utrzymywać abstynencji nikotynowej , ale można zbudować podstawy by zaprzestać palić.
Program terapii trwa tydzień i cieszy się ogromna popularnością,, wiele osób po takim programie decyduje się na zaprzestanie palenia.
Jednak sama abstynencja to dla osoby uzależnionej dopiero początek, całego procesu terapeutycznego. Palenie tytoniu jest uzależnieniem psychicznym , które polega na tym że osoba, aby usankcjonować sobie palenie zbuduje system myślenia który to palenie będzie bardzo mocno chroniło. Za pomocą nikotyny, osoba uzależniona reguluje  również swoje emocje. Oczywiście jest to wielkie oszustwo, a osoby uzależnione w te mity i oszustwa wierzą. Terapia ma na celu „rozbrojenie tego zafałszowanego sposobu życia.
Chesz przestać się oszukiwać , przyjedź do nas ,pomożemy Ci w tym .jak żyć w zgodzie z samym sobą , aby przestać być „niewolnikiem nikotynowego myślenia i przeżywania".