WŁAŚCIWA KOMPLEKSOWA TERAPIA

       Uzależnienia można skutecznie leczyć! Dowodem na to jest Prywatne Centrum Terapii Uzależnień „KONINKI", które jest jedną z niewielu ośrodków zajmujących  kompleksowym leczeniem uzależnień. Skuteczność takiej profesjonalnie przeprowadzonej jest bardzo wysoka.

    Jeżeli w rodzinie masz człowieka uzależnionego to wiedz, że potrzebuje on profesjonalnego i kompleksowego leczenia. Samoleczenie lub korzystanie z „wszywek", przysięg , hipnoza itp. nie daje pożądanych rezultatów a stawką jest zdrowie i życie człowieka.

W PCTU KONINKI gwarantujemy fachową pomoc dla osób w różnym wieku i różnym stanie zdrowia.

Pobyt rozpoczyna się często detoksykacją organizmu, która  powinna trwać: w alkoholizmie najmniej  3 doby, w lekomanii i uzależnieniu krzyżowy najmniej 7 dni  (powolne eliminowanie  leków to proces około 2-3tygodni),  w narkomanii - 3-4 tygodnie.
Po wykonaniu szczegółowych badań laboratoryjnych na początku pobytu, lekarz wprowadza dodatkowo leczenie „całościowe"- zajmując się wszystkimi zdrowotnymi skutkami nadużywania substancji toksycznych. Jednoczesne prowadzenie odtrucia- leczenia „całościowego" czyli schorzeń towarzyszących, prowadzi do usunięcia uszkodzeń narządowych oraz niedoboru ważnych dla życia związków.
Równocześnie oprócz farmakoterapii prowadzone są przez doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych profesjonalistów rozmowy motywujące go do zmiany swojej postawy, wyjaśniające dlaczego pije i jak może się z tym uporać. Pacjent przez 24 godziny jest pod opieką lekarza, pielęgniarki i terapeuty.
Efektywnym okresem jest 30 dniowy pobyt- jednak najbardziej skutecznym jest okres kuracji kompleksowej który wynosi 8 tygodni w chorobie alkoholowej i hazardzie, a 12 tygodni w narkomanii, lekomanii czy uzależnieniu krzyżowym. Z badań empirycznych i naszego doświadczenia wiemy, iż najlepsze efekty daje dłuższy pobyt , jednak okresu leczenia nie narzucamy.
Gwarantujemy  profesjonalizm i zaangażowanie w prowadzeniu pacjenta, natomiast skuteczność terapii zależy w ogromnej mierze od samego chorego.

Jedynym warunkiem przyjęcia jest zgoda pacjenta na leczenie.

Na czas terapii zapewniamy zwolnienie lekarskie, profesjonalną pomoc oraz pełną dyskrecję. BEZ PODJĘCIA LECZENIA SZANSE NA WYZDROWIENIE SĄ ZNIKOME!

Wielu ludzi popada w uzależnienie, ale lecząc się mają szansę z nich wyjść, rozpoczynając trzeźwe i wartościowe życie podobnie jak wiele milionów zdrowiejących narkomanów i alkoholików na całym świecie.

Pacjent powinien rozpocząć leczenie w momencie wyrażenia chęci do podjęcia kuracji. Może być pod wpływem alkoholu, narkotyków lub leków. Nie prowadzimy przyjęć w systemie turnusowym tylko rotacyjnym(dla każdego pacjenta ustalany jest indywidualny proces terapii) co jest korzystne dla pacjentów w czasie trwania leczenia odwykowego. Równolegle z psychoterapią proponujemy terapię rodzinną co bardzo pomaga w zrozumieniu choroby a tym samym w utrzymaniu trzeźwości. Po zakończeniu podstawowego programu terapii w PCTU „KONINKI" utrzymujemy stały kontakt z pacjentem, organizujemy sesje zapobiegania nawrotom choroby oraz proponujemy odpowiednie bloki terapeutyczne dla absolwentów ośrodka, ich rodzin oraz innych trzeźwiejących alkoholików, lekomanów, narkomanów i współuzależnionych.

Nie współpracujemy z NFZ, skierowanie nie jest potrzebne.